ماساژ درمانی


ماساژ درمانی با داشتن کم ترین عوارض توانسته است به عنوان یکی از روش های درمانی مکمل در نظر گرفته شود. این روش درمانی در تسکین درد نقش بسیار مهمی داشته و به طور عمده مورد استفاده قرار می گیرد. برای بهره مندی از خدمات ماساژ درمانی می توانید با ما با شماره های موجود در تماس باشید.

معرفی ماساژ درمانی

ماساژ درمانی چیست و چه فوایدی دارد؟ در ادامه در نظر داریم اطلاعات کاملی در مورد این روش در اختیار شما قرار دهیم. ماساژ درمانی به دلیل داشتن مزیت های فوق العاده به عنوان یک روش درمانی مکمل و یا جایگزین برای برخی از روش های درمانی مثل انرژی درمانی، توجه بسیاری از افراد را به سوی خود جلب کرده است.

به کارگیری ماساژ برای درمان برخی از بیماری ها و کاهش میزان استرس و اضطراب فرد از دیرباز مورد توجه بشر بوده است به گونه ای که می تواند رد پایی از آن را در بین فرهنگ های مختلف پیدا کرد. گفتنی است که دانشمندان تاکنون نتوانسته اند به طور دقیق شناسایی کنند که در اثر ماساژ درمانی چه تحول و تغییراتی در بدن رخ می دهد ولی هر آنچه که هست شواهد علمی بسیاری نیز مطلوب بودن این روش را برای درمان تایید می کند. به منظور بهره مندی از بهترین خدمات ماساژ درمانی می توانید همین اکنون اقدامات رزرو جلسات درمانی را با کلینیک مشتری هماهنگ کنید. تیم کارشناس ما دارای تجربه و تخصص کافی برای این منظور هستند، به همین دلیل توانسته ایم در همه ی این سال ها رضایت شما عزیزان را به دست آوریم. با اطمینان خاطر می توانید در درمان بسیاری از تنش و استرس های موجود گام موثری با ما بردارید.

فواید ماساژ درمانی

استفاده از ماساژ درمانی دارای مزیت های مختلفی از جمله: 

کمک به بهبود یافتن وضعیت بیمار و افزایش سلامتی
 

مزیت ماساژ درمانی


افرادی که به منظور درمان بیماری های مختلف ماساژ درمانی را در اولویت خود قرار داده اند ، اعلام کرده اند که این روش توانسته است در درمان مشکلات آنها بسیار کارساز باشد. در ماساژ درمانی نیازی به استفاده از هیچ گونه داروی شیمیایی و جراحی خاصی نیست به همین دلیل این راهکار درمانی می تواند برای افرادی که محدودیت بکارگیری سایر روش های درمانی را دارند بسیار مطلوب باشد. امروزه پزشکان ماساژ به منظور برطرف سازی درمان را به عنوان یک راهکار مکمل معرفی می کنند. استفاده از این روش به دلیل آنکه هیچ گونه خطری ندارد، برای همه ی افراد می تواند موثر باشد.

یک تحقیق که بر روی 300 بیمار مبتلا به بیماری سرطان انجام شده محققان نشان دادن افرادی که از ماساژ درمانی بهره مند بوده اند، میزان درد کمتری را احساس کرده اند در واقع این روش به گونه ای قادر است درد را کاهش دهد ولی ساز و کار آن به طور دقیق شناسایی نشده است. در سال هی اخیر یک نظریه خاصی تحت عنوان " کنترل دروازه " پیشنهاد می کند که در اثر ماساژ درمانی، سیگنال های درد که از طریق مغز ارسال می گردد مسدود می شود. البته برخی از دانشمندان نیز بر این باورند که شاید ماساژ به ترشح ماده ی خاصی در بدن کمک می کند که قادر است درد را تسکین بخشد.


عوارض ماساژ درمانی


ماساژ درمانی رسیک بسیار ناچیز دارد و البته اگر توسط افراد ماهر اقدامات آن انجام شود همان ریسک ناچیز نیز از بین خواهد رفت. به همین دلیل با اطمینان کامل می توانید آن را برای بهبودی و تسکین درد در اولویت قرار دهید. گفتنی است که برخی از عوارض احتمالی آن می تواند شامل :

۱. حساسیت به روغن ماساژ
۲. کبودی در ناحیه به دلیل بی دقتی فرد ماساژ دهنده
۳. احساس ناراحتی
۴. حساسیت پوستی

همه ی موارد یاد شده به ندرت ثبت شده است ولی اگر شما به کلینیک های معتبری به منظور ماساژ درمانی مراجعه کنید به راحتی می توانید مانع عوارض احتمالی یاد شده باشید.

باید و نبایدهایی در مورد ماساژ درمانی


برای به کارگیری ماساژ درمانی بهتر است برخی از باید و نبایدهایی را در اولویت قرار دهید. هر چه بیشتر با کارایی این روش آشنا باشید ، می توانید به راحتی از آن بهره مند شوید . در به کارگیری این روش درمانی باید نکات ایمنی به طور جدی مد نظر قرار گیرد به عنوان مثال اگر دچار اختلال انعقاد خون هستید حتما این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. اگر فردی تحت درمان با داروهای رقیق کننده ی خون مثل وارفارین است به کارگیری ماساژ های شدید می تواند بسیار خطرناک باشد.

ناحیه ای که اخیرا تحت یک درمان و یا یک جراحی قرار گرفته است نیز باید با ملایمت و در نظر گرفتن دستورالعمل های خاص ماساژ شود ، حتی ممکن است در برخی از مواقع به دلیل شدید بودن میزان جراحت، پزشک مربوط تشخیص دهد که به کارگیری این روش درمانی برای شما مناسب نیست. بیماران سرطانی نیز قبل از به کار گیری آن حتما باید مشاوره ی اولیه را از پزشک خود به دست آورند زیرا اگر در دوره ی درمان آنها بافت ها دچار تنش و فشارهای شدید بوده باشد به کارگیری روش ماساژ درمانی می تواند خللی جدی ایجاد کند. ما به فکر سلامت شما عزیان هستیم و به منظور ارائه ی خدمات درمانی مطلوب پیگیری های مهمی توسط کارشناسان با تجربه ی ما در نظر گرفته می شود. به منظور بهره مندی از خدمات یاد شده می توانید با ما در ارتباط باشید.

نیاز به کمک اورژانسی دارید؟ با تماس بگیرید!

+۹۸ (۹۰۱) ۱۳۶۰ ۱۱۶


در صورت وجود مورد اورژانسی، کلینیک طب سوزنی دکتر مشتاق آمادگی دارد خدمات درمانی خود را در اسرع وقت و خارج از نوبت ارایه نماید.


آدرس ما